Playstation 4'te Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Oyun

KONYA PLAYSTATİON KİRALAMA

Playstation 4'te Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Oyun

2013 yılında piyasaya çıkış yapan Playstation 4 konsolu, oyun konusunda yeni bir nesil aralanmasını sağlayan yeni nesil bir oyun konsolu oldu ve kısa bir süre içerisinde bu konsola birçok yeni nesil oyun çıktı. Playstation 4 konsolunuzda mutlaka oynamanız gereken oyunlardan 6 tanesini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Marvel’s Spider-Man

Marvel’s Spider-Man

Çocukluğu Spiderman çizgi romanlarıyla, filmleriyle, çizgi filmleriyle ve video oyunlarıyla geçen bir nesil olarak uzun zamandır güzel bir Spiderman oyununun hasretini çekiyorduk ki Sony bu özlemi muhteşem bir yapım ile dindirmeyi başardı

Marvel’s Spiderman oyunu, hikâyesi ve grafikleri açısından muazzam bir oyun olmuş. Bununla birlikte belirtmemiz lazım ki Spiderman’in dövüş hareketleri, özel yetenekleri, özenle seçilmiş birbirinden güzel çeşitli kostümleri, Spiderman’in ünlü düşmanlarını barındırması yönüyle de gönlümüzü fetheden bir oyun oldu. Açık dünya oyunu olması, seviye atlama ve özel yetenek geliştirme gibi çeşitli özellikleri sayesinde de aynı zamanda muhteşem bir RPG oyunu tadını vermeyi başarabilmiş.

Size garanti veriyoruz, şehirde binaların arasında ağ atarak gezerken, sokaklardaki çeteleri enselerken ve Spiderman’in en ünlü düşmanlarını alt ederken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

God of War

God of War

God of War serisinin 2018 yılında çıkan ve en son çıkan oyunu olan God of War kendi adı ile piyasaya sürüldü.

Eğer mitolojiye merakınız varsa bu oyun tam size çünkü God of War serisi mitolojiyi içinde barındıran ve oyunculara çok güzel bir şekilde aktarabilen bir seri. Kratos’un birçok Yunan tanrısı ile savaşmış, birçok Yunan tanrısını ve mitolojik canlıyı öldürmüş olması bu konunun en güzel örneği. Fakat bahsi geçen oyunumuzda serinin aksine bu sefer Yunan mitolojisini değil, İskandinav mitolojisini konu almaktadır ve oyunda İskandinav tanrıları yer almaktadır.

Ayrıca God of War serisi boyunca Kratos’un hikâyesine konuk olduk fakat bu oyunda işler biraz daha farklı çünkü bu sefer karşımıza Kratos’un Atreus adındaki oğlu ilk kez çıkıyor ve hikâyemizin ana karakteri Kratos iken yan karakterimizde Atreus oluyor.

Oğlu Atreus ile birlikte ölen eşinin son arzusunu yerine getirmek için amansız bir yolculuğa çıkan Kratos’un hikâyesine konuk olduğumuz oyun, hikâye ve grafikler açısından muazzam bir yapım olmuş.

Hemen bir Playstation kiralama hizmetimizden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Infamous: Second Son

Infamous: Second Son

2014 yılında çıkan ve Playstation 4’ün ilk exclusive oyunlarından bir tanesi olan Infamous: Second Son birçok kişinin koşarak gidip Playstation 4 konsolu almasına vesile olan oyun oldu. Sony, Infamous serisi ile zaten güzel bir başarı yakalamıştı fakat Second Son önceki oyunlardan çok daha farklı, çok daha gelişmiş bir oyun olarak karşımıza çıktı ve birçoğumuz Second Son ile yeni nesil video oyunlarının penceresini aralamış oldu.

Ana karakterimiz Delsin, diğer Conduit karakterlerin süper güçlerini kendisine kopyalayabilen bir Conduit olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece oyunda birçok farklı özel gücü denemenin ve kullanmanın tadına varıyoruz ve bu durum Second Son’ı serinin eski oyunlarından farklı kılıyor.

Conduit olarak adlandırılan çeşitli süper güçlere sahip insanlar, DUP adındaki bir devlet organizasyonu tarafından ya öldürülmektedir ya da hapse atılmaktadır. Bu süreçte Delsin’ın kendisini keşfini ve DUP’ye karşı mücadelesini konu alan oyunda karar vermeniz gereken bir diğer konuda bir kahraman mı olacaksınız yoksa bir zorba mı?

Second Son bu konuda tercihi tamamen size bırakmış durumda, çünkü yaptığınız hamleler sizin bir kahraman veya bir zorbaya dönüşmenizi sağlıyor. Bu detaylar oyunda o kadar ince düşünülmüş ki eğer bir zorba iseniz insanların yanından geçerken insanlar size kötü şeyler söylüyor, bir kahramansanız insanlar sizi övüyor ve destekliyor.

Açık dünya yapısına sahip Infamous: Second Son oyununda, özel güçlerinizi kullanarak rakiplerinizi alt ederken ve şehirde özgürce gezinirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Until Dawn

Until Dawn

Korku oyunlarını seviyorsanız, oyunun her aşamasında gerilmenize neden olacak ve size sürekli korku hissini aşılayacak olan Until Dawn oyunu tam size göre. Until Dawn oyununun dışarıdan bakınca basit bir hikâyesi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyun bir grup gencin kış vakti bir dağ evine gitmesiyle başlayan ve gizemli bir katil tarafından öldürülmeye çalışmalarıyla devam eden bu süreçte karakterlerin duygu değişimlerinin de hat safhada olduğu bir oyun.

Oyun tamamen sizin verdiğiniz kararlar doğrultusunda şekillenmektedir ve neticeyi yani alternatif sonlardan birisini belirleyen sizsiniz. Kararlarınızın dolaylı veya direk olarak etki ettiği oyunda kelebeği gördüğünüz zaman oyunda kaderi etkileyecek ve gidişatı değiştiren bir karar vermiş olduğunuzu anlıyorsunuz.

Oyunda karakterlerin hislerinin ve düşüncelerinin yüzünden anlaşılabiliniyor olması oyuncuların oyunun derinliğini daha yakından hissetmesini sağlayan muhteşem bir çalışma olmuş. Ayrıca gizem ve korku öğeleri oyunda çok güzel işlenmiş. Eğer ki film tadında, özellikle de korku filmi tadında bir oyun oynamak isterseniz Until Dawn tam size göre bir oyun.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

Çizgi romanları ve serinin önceki yapımları sayesinde büyük bir şöhrete ulaşan Witcher serisi, Netflix’te dizisinin de yayınlanmasıyla hemen hemen herkes tarafından bilinen bir marka olmayı başardı.

Bir Witcher olan Geralt’ın macerasını konu alan The Witcher 3: Wild Hunt oyununda birçok yan hikâyenin yanı sıra oyunun hikayesi ni en kısa şekilde “Ciri’yi bulmak” olarak özetleyebiliriz. Uzun bir yolculuğa çıktığımız oyunda muhteşem derecede büyük bir haritada birçok farklı ve muhteşem mistik yaratıkla savaştığımız oyunda hem haritanın büyüklüğü hem de oyunun yaratık çeşitliliği ve yaratıkların özenle tasarlanmış olması oyunun inanılmaz zevkli bir RPG oyunu olmasında çok büyük bir etkiye sahip.

Oyundaki yan hikâyelerin ve yan karakterlerinde özenle yazılmış ve tasarlanmış olduğunun altını çizelim, yani The Witcher 3: Wild Hunt oyununda gereksiz ve anlamsız bir hikâye ile karşılaşmıyorsunuz. Oyundaki ana görev ve yan görevlerin sayısı, tamamlanma uzunluğu ve haritanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurunca The Witcher 3 aslında gayet uzun bir oyun.

Grafik, hikâye, karakter gelişimi, dövüş hareketleri, taktiksel dövüş sistemi, oyun müzikleri, ana hikâye, yan hikaye, yaratık çeşitliliği, oyundaki gece gündüz kavramı, oyundaki canlı piyasa sistemi ve daha bir çok muhteşem özelliği ile The Witcher 3: Wild Hunt, kesinlikle RPG tarzında bir başyapıt.

DriveClub

DriveClub

2014 yılında Playstation 4 için piyasaya sürülen Driveclub, oyuncuların dünyadaki çeşitli yarış etkinliklerinde çeşitli modalarla yarıştığı bir araba yarışı oyunudur. Driveclub’ın grafikleri, araç çeşitliliği ve oyun mekanikleri açısından muazzam bir oyun olduğunun altını çizelim. Eğer ki bir yarış oyununda yağmurlu bir havada yarışırken araçlarınızın farlarından çıkan ışığın yansımasını görmek istiyorsanız DriveClub oyununu mutlaka denemelisiniz.

Tabiki Playstation 4 Oyun konsolunda oynanabilecek oyunlar sadece listemizden ibaret değil, sizlerde Playstation kiralama hizmetimiz ile evinizin rahatlığında Playstation 3, Playstation 4 veya Playstation 5 cihazlarımızı en uygun, kaliteli hizmet anlayışımızla gönül rahatlığıyla kiralayabilirsiniz.